fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Czy Jarosław Gowin może przejść na stronę opozycji? Senator PO: Patrzę z politowaniem

Bogdan Zdrojewski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
100-procentowej pewności nie ma, w Senacie mamy przewagę zaledwie jednego głosu, różne rzeczy na świecie się zdarzają, ale moim zdaniem jest to mało prawdopodobne - mówił w rozmowie z RMF FM senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski pytany o to czy jego zdaniem Bartłomiej Wróblewski ma szansę być wybrany przez Senat na Rzecznika Praw Obywatelskich.

15 kwietnia Sejm poparł większością głosów kandydaturę Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich.

"PiS jest pełen buty, arogancji, niezdolności do kompromisu" - tak Zdrojewski skomentował zgłoszenie przez PiS kandydatury posła tej formacji na Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Kandydatury, które pojawiały się ze strony PO były kompromisowe, to nie były osoby, które zasiadały w ławach sejmowych i senackich - podkreślił senator. - PiS w ogóle nie chciał rozmawiać - ubolewał.

- Gdyby kandydatura była optymalna, niezwiązana z polityką, to zgoda między koalicją a PiS-em byłaby - przekonywał Zdrojewski.

- Nie znam rozmów, w których padły propozycje, by Jarosław Gowin został marszałkiem Sejmu lub premierem - mówił też Zdrojewski pytany o propozycje współpracy przedstawiane Gowinowi przez opozycję.

Jednocześnie Zdrojewski przyznał, że "Gowin nie jest dla niego wiarygodnym partnerem". - Ja bym z nim tych rozmów nie toczył, patrzę na to z politowaniem - stwierdził.

Zdrojewski był też pytany o kwestię przywództwa w PO. - Wszyscy w Platformie patrzą na różne sondaże, dokonują ocen tego co się dzieje i zwracają uwagę na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w sondażu zaufania. Ale Rafał Trzaskowski nie za bardzo dziś powinien być przewodniczącym Platformy, ponieważ jest prezydentem stolicy. Trudno to połączyć - mówił.

- Ja byłem prezydentem miasta przez 11 lat, wiem jak to jest absorbujące zajęcie - podkreślił senator, były prezydent Wrocławia.

Zdrojewski był też pytany czy pamięta jak nazywa się ruch społeczny tworzony przez Rafała Trzaskowskiego (chodzi o ruch "Wspólna Polska" - red.). - Ja go nazywam "ruchem Trzaskowskiego" - odparł. Dopytywany przyznał, że nie pamięta nazwy tego ruchu.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA