fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Kombatanci żądają usunięcia Jachiry z list KO

YouTube/Klaudia Jachira
Kombatanci z Krakowa zaapelowali do Koalicji Obywatelskiej o usunięcie z list wyborczych do Sejmu Klaudii Jachiry. Blogerka zamieściła w sieci zdjęcie zrobione przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego z plakatem o treści "Bób, hummus, włoszczyzna, vege".

Klaudia Jachira prowadzi na YouTube kanał satyryczny, w którym głównie atakuje partię rządzącą.

Znalazła się na liście kandydatów do Sejmu Koalicji Obywatelskiej - startuje w Warszawie z 13. miejsca.

- Mam dość niszczenia kraju przez ostatnie cztery lata. Czas  uzdrowić Polskę, przywrócić wolne sądy, obiektywną publiczną telewizję, ukrócić dojenie spółek Skarbu Państwa, dosyć psucia demokracji, dosyć skłócania nas z całą Europą i Unią Europejską - mówiła Jachira podczas przedstawiania kandydatów Koalicji.

Satyryczka wzięła udział w młodzieżowym Strajku Klimatycznym, który odbył się w piątek.

Zamieściła w sieci zdjęcie na tle pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, na którym widnieje napis "Bóg, Honor, Ojczyzna". Stoi na tle trzymanego przez dwie dziewczyny transparentu o treści "Bób, hummus, włoszczyzna, vege".

Treść transparentu oburzyła kombatantów z krakowskiego Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Skierowali do Grzegorza Schetyny apel o usunięcie Jachiry z listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

„To nie tylko przekracza wszelkie normy walki politycznej i dobrych obyczajów, ale stanowi przejaw jawnej pogardy dla wartości bliskich sercu każdego rodaka, nawet jeżeli jest on osobą niewierzącą” - czytamy w liście otwartym kombatantów do mediów, podpisanym przez rzecznika Porozumienia dr. Jerzego Bukowskiego.

W reakcji na to żądanie Jachira zamieściła na swoim profilu na Fb oświadczenie, w którym pisze m.in.:

"Straszny skandal, że dziewczynki podeszły pod pomnik, same zrobiły transparent, bo mają świadomość jak ważne jest ograniczanie jedzenie mięsa. A ja, skandalistka, odważyłam zrobić sobie z nimi zdjęcie, bo sama jestem wegetarianką i uważam, że te dziewczyny mają rację i odwagę, by o tym głośno mówić".

Hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" satyryczka nazywa z kolei "nacjonalistycznym i niemającym nic wspólnego z dzisiejszym patriotyzmem", a napis z transparentu hasłem, które "które realnie wpływa na ekologię i nasz byt na Ziemi".

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA