fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Huragan Dorian: Skutery wodne na ratunek uwięzionym

AFP
Właściciele skuterów wodnych ruszyli na ratunek osobom, które były uwięzione w zalanych domach po sztormie, który spowodował huragan Dorian. W ten sposób uratowano około 100 osób.

Oficjalny bilans ofiar najpotężniejszego huraganu w historii Bahamów to 43 osoby. Liczba ta prawdopodobnie będzie jeszcze rosła. Władze obawiają się, że ostateczna bilans będzie "szokujący".

Minister Rolnictwa i Zasobów Morskich Michael Pintard powiedział, że  był zmuszony pilnie wezwać pomoc, gdy był uwięziony wraz z rodziną w jednym z zalanych domów.

Na miejsce przybyły trzy osoby poruszające się skuterami wodnymi. Uratowali całą rodzinę z zalanego domu. - Wykonali fenomenalną pracę, nie tylko w naszym przypadku. Wypływali i wracali - powiedział w rozmowie z CNN Pintard.

Minister dodał, że po opuszczeniu domu fale były nadal bardzo silne, dlatego skutery kilka razy się wywróciły. Z zalanego domu, oprócz niego, uratowano również jego żonę i córkę.

Jensen Burrows i d'Sean Smith uratowali łącznie około 100 osób. 

Dziś huragan Dorian dotarł do Kanady. Władze informacją, że wiatr wieje z prędkością około 150 km/h. Nie ma jeszcze informacji o ofiarach.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA