fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Forum Ekonomiczne

Pełny obraz stanu polskiej gospodarki w 2020 roku

Fotolia
Najważniejszym dokumentem zaprezentowanym na Forum Ekonomicznym w Karpaczu będzie „Raport SGH i Forum Ekonomicznego 2020".

Tegoroczna, trzecia edycja publikacji prezentuje skalę przekształceń społeczno-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich 30 lat. Autorzy odnieśli się również do wpływu pandemii Covid-19 na procesy analizowane w dokumencie. Raport to najpełniejsze opracowanie o stanie gospodarki i Polski w 2020 r.

– Naukowcy z SGH od początku pandemii badają jej skutki i przygotowują scenariusze wychodzenia z trudnej sytuacji. Interesują nas nie tylko zmiany łańcuchów dostaw, produkcji, fluktuacje konsumpcji, ale też wzrost obciążeń budżetowych, przepływy kapitałowe, dodatkowa presja na krajowe i międzynarodowe finanse. Analizujemy i opisujemy przyspieszoną digitalizację, szybkie zmiany na rynku pracy oraz w edukacji, a także próbujemy zdefiniować tzw. nową normalność – wyjaśnia dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

– Raport publikujemy w krytycznym momencie, między pierwszą a zapowiadaną drugą falą wzrostu zachorowań. Mamy nadzieję, że opracowanie stanowi nie tylko wszechstronny opis zmian, jakie zaszły w naszej części Europy w ciągu minionych 30 lat, ale także pozwoli prześledzić, czy i w jakim stopniu przemiany te przygotowały nas na obecny kryzys – uzupełnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Forum Ekonomiczne odbędzie się 8–10 września 2020 r. w Karpaczu.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA