fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Promował teorie spiskowe. Odchodzi z partii rządzącej

AFP
Australijski parlamentarzysta, który często rozpowszechniał fałszywe informacje na temat pandemii, odszedł z partii rządzącej. Wcześniej został publicznie skrytykowany przez premiera Scotta Morrisona.

Craig Kelly wielokrotnie wykorzystywał media społecznościowe i parlament, aby kwestionować bezpieczeństwo szczepionek przeciwko koronawirusowi, sprzeciwiać się lockdownom i promować niesprawdzone metody leczenia Covid-19, takie jak lek na malarię hydroksychlorochinę i lek na wszy iwermektynę.

- Czułem, że przez resztę tej kadencji parlamentu, jeśli mam działać i mówić zgodnie z moim sumieniem i przekonaniami, to mogę to robić skuteczniej jako polityk niezależny - powiedział Craig Kelly.

Poseł z Sydney poinformował kolegów o swojej decyzji na spotkaniu partyjnym w Canberze, a premier Morrison potwierdził odejście Kelly'ego

Kelly na swoim profilu na Facebooku, gdzie również często bagatelizował zmiany klimatyczne, miał około sześciu milionów wyświetleń wideo i pięć milionów interakcji w 2020 roku - według danych z CrowdTangle.

Jego ostatnie "obawy" na temat leczenia Covid-19 pojawiły się w momencie, gdy Australia rozpoczyna akcję szczepień.

Sondaże opinii publicznej pokazują, że około 75 proc. Australijczyków zamierza się zaszczepić, ale dezinformacja na temat bezpieczeństwa szczepionek jest szeroko rozpowszechniona.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA