fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rekordowe wyceny polskich banków

Fotolia
Silna gospodarka i wyraźna wśród inwestorów moda na kredytodawców sprzyjają ich notowaniom. Bankowy indeks GPW wszedł na historyczne maksima.

Indeks WIG-banki, dzięki kontynuacji zwyżek zapoczątkowanych pod koniec 2016 r., wspiął się na historyczne maksima. Przez trzy ostatnie miesiące zyskał 24 proc., a przez rok aż 39 proc., czyli wyraźnie pokonał WIG, który urósł odpowiednio o 7 proc. i 24 proc.

Liczą się nastroje

Roczne stopy zwrotu z inwestycji w banki są imponujące. Millennium dał zarobić 68 proc., PKO BP 59 proc., mBank 49 proc., Alior 46 proc., BZ WBK i ING Bank Śląski odpowiednio 35 proc. i 31 proc. Kursy pięciu kredytodawców są na co najmniej rocznych maksimach: mBanku, Pekao, Aliora, Millenium i PKO BP (kursy tych dwóch ostatnich są na historycznych szczytach).

Zastanawiające jest to, że akcje banków mocno drożeją także w tym roku, mimo że oddalają się perspektywy podwyżek stóp procentowych, tak wyczekiwanych przez banki i inwestorów. Dwa tygodnie temu Adam Glapiński, przewodniczący RPP, potwierdził, że stopy nie muszą być podnoszone w tym roku (wcześniej większość ekonomistów prognozo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA