Reklama

Bruksela obniża poprzeczkę zrównoważonego raportowania. I daje 100 mld zł na zieloną energię

Aż o 80 proc. zmniejszy się liczba firm objętych regulacjami unijnej dyrektywy CSRD, których zasięg zostanie ograniczony do największych przedsiębiorstw. Dlaczego tak późno? – pyta biznes.

Publikacja: 27.02.2025 04:59

Zasady Omnibus Simplification Package przedstawili w środę w Brukseli Valdis Dombrovskis, komisarz U

Zasady Omnibus Simplification Package przedstawili w środę w Brukseli Valdis Dombrovskis, komisarz UE ds. gospodarki oraz Maria Luís Albuquerque, komisarz UE ds. usług finansowych

Foto: PAP/EPA

– To nie jest deregulacja, ale uproszczenie, gdyż nie zmieniamy celów Zielonego Ładu. Chcemy tylko, by był skuteczny i mniej kosztowny dla firm – podkreślał Valdis Dombrovskis, komisarz UE ds. gospodarki, przedstawiając w środę Brukseli zasady Omnibus Simplification Package. To pakiet uproszczeń licznych unijnych przepisów dotyczących zrównoważonego rozwoju opartego na zasadach ESG, w tym dyrektywy CSRD (dotyczącej raportowania zrównoważonego rozwoju), CSDDD (dyrektywy o należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju), a także unijnej taksonomii.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Raporty ekonomiczne
Pracownicy IT są wypaleni, boją się AI. Nadchodzi era respecjalizacji, nie wszyscy przetrwają
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Raporty ekonomiczne
Rekordowy deficyt i słabe dochody. Czy rząd znowelizuje budżet?
Raporty ekonomiczne
Start-upy wyjdą z dołka? Na razie napotykają poważny problem
Raporty ekonomiczne
System kaucyjny rozkręca się powoli
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Raporty ekonomiczne
Kolej bije rekordy. Na polskie tory wjeżdża konkurencja
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama
Reklama