Bielan przyznał, że jest zaskoczony wynikiem Andrzeja Dudy - obawiał się, że walczący o reelekcję prezydent może uzyskać mniej niż 40 procent.

Zadaniem Zjednoczonej Prawicy jest teraz przekonanie dodatkowego miliona osób do oddania głosu na Dudę, co miałoby mu zapewnić bezpieczne zwycięstwo.

Bielan stwierdził, że wynik Dudy jest „najlepszym w I turze od 20 lat, od czasów Aleksandra Kwaśniewskiego i drugim najlepszym wynikiem w historii wyborów prezydenckich oraz najlepszym wynikiem Zjednoczonej Prawicy od czasów jej powstania". Wynik Trzaskowskiego natomiast - najgorszy w historii kandydatów PO.

Pytany o to, czy sztab Dudy ma na finisz kampanii jakiegoś asa w rękawie, Bielan stwierdził, że tym asem jest "najlepszy możliwy kandydat" i sztabowi pozostaje  zrobić dobrą kampanię", a  z "nieczystej gry słynie Rafał Trzaskowski i jego sztab".

- Jak włączę TVN, zwany Trzaskowski Vision Network, oglądam "Fakty" i to, co się tam wyprawia, przechodzi ludzkie pojęcie. Mamy  zjawisko mediów tożsamościowych - ocenił Bielan.

Polityk uważa, że kandydat KO jest kandydatem jedynie "warszawki" i jej elitarnych elit, które "ukochały sobie Trzaskowskiego" i bez umiaru "pompują go w sondażach".