W Warszawie dwa lata z rzędu miasto nie organizowało centralnej imprezy pod gołym niebem na przywitanie Nowego Roku. W 2005 r. zabawa została odwołana ze względów bezpieczeństwa - z obaw przed atakiem terrorystycznym. Rok później urząd miasta poinformował, że zorganizowanie imprezy jest niemożliwe ze względu na przepisy dotyczące organizacji imprez masowych.

W tym roku mieszkańcy miasta będą się bawić na placu Defilad w centrum miasta. Na scenie mają wystąpić m.in. Tatiana Okupnik, Kasia Kowalska, Lady Pank, T. Love, Bracia, Feel, Jet Set oraz Orkiestra Zygmunta Kukli. Orkiestrowi muzycy wraz z zaproszonymi gośćmi wykonają najbardziej znane piosenki o Warszawie. O północy przewidziano pokaz sztucznych ogni.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że od dwóch lat w stolicy nie była organizowana zabawa sylwestrowa, przez co władze miasta spotykały się z dużą krytyką mediów. Liczne sygnały od mieszkańców wskazują, że impreza ta jest jednym z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć kulturalnych miasta.

"Zabawy sylwestrowe należą do najważniejszych wydarzeń kulturalnych największych miast na całym świecie. Brak takiego przedsięwzięcia w stolicy wpływa negatywnie na wizerunek miasta" - podkreślono.