Zmiany w zarządzie LOT. Odchodzi wiceszef odpowiedzialny za operacje

7 kwietnia odejdzie z LOT-u Maciej Wilk, który dotychczas pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną. To pogłębi kryzys personalny w spółce.

Publikacja: 23.02.2023 12:07

Zmiany w zarządzie LOT. Odchodzi wiceszef odpowiedzialny za operacje

Foto: Bloomberg

Tuż przed Bożym Narodzeniem 2022 rada nadzorcza podziękowała za pracę prezesowi LOT-u, Rafałowi Milczarskiemu. Jego miejsce zajęła jako p.o. prezesa, przewodnicząca rady nadzorczej Katarzyna Lewandowska, pracująca jako dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Kolejny prezes miał zostać wyłoniony w konkursie, który jednak dotąd nie został ogłoszony.

Czytaj więcej

Przed LOT-em i nowym prezesem ciężkie chwile

Teraz do niskokosztowej kanadyjskiej linii lotniczej Flair odchodzi Maciej Wilk związany z LOT-em od 2010 roku, gdy jako konsultant PwC Polska przygotowywał plan restrukturyzacji LOT-u na potrzeby postępowania przed Komisją Europejską. W 2013 roku dołączył do LOT i objął funkcję dyrektora biura planowania i kontrolingu. W 2016 roku jako prokurent uczestniczył w opracowaniu strategii spółki na lata 2016-2020. Realizacja była tak udana, że w 2019 r. LOT otrzymał nagrodę „CAPA Turnaround of the year”, czyli najbardziej udanego planu rozwoju.

W 2017 roku Maciej Wilk awansował do zarządu i odpowiadał za działalność operacyjną LOT-u, w tym za kwestie związane z bezpieczeństwem oraz jakością operacji lotniczych.

Czytaj więcej

Prezes LOT-u i Polskiej Grupy Lotniczej odwołany. Nieoficjalny powód

W liniach Flair, które są największą linią niskokosztową w Kanadzie, będzie zajmował takie samo stanowisko, jak w Locie, czyli ma być odpowiedzialny za bezpieczeństwo, jakość usług, stosunki z lotniskami i sprawy techniczne. Faktycznie będzie więc drugą osobą po prezesie Stephenie Jonesie, który podkreśla, że mocną stroną Macieja Wilka są także zagadnienia finansowe i korporacyjne.

Bazą Flair jest Edmonton w stanie Alberta. Przewoźnik ma w swojej flocie 27 samolotów, którymi lata po Kanadzie, do Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Linia znana jest z, niskich cen, doskonałej atmosfery i ma wysokie oceny wśród pasażerów.

Czytaj więcej

Ruch lotniczy rośnie. A z nim kłopoty pasażerów
IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Transport
Linie lotnicze zbierają rezerwacje na lot elektrykiem. Odbędzie się w 2028 r.
Transport
Ukraińcy chcą więcej połączeń kolejowych z Polską. Testują swoje nowe wagony
Transport
Boeing zwiększa produkcję dreamlinerów
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Transport
OT Logistics stawia na rozwój w portach
Transport
PKP Cargo odczuwa spowolnienie gospodarcze