Umowa ma obowiązywać od drugiego kwartału 2017. W tej chwili trwają prace informatyczne nad systemami linii sojuszu i Juneyao.

Dzięki temu pasażerowie 28 linii członkowskich, wśród nich LOTu będą mogli korzystać z ułatwień ( jedna rezerwacja, dostęp do udogodnień dla często podróżujących, podróż bez konieczności odbierania bagażu przy przesiadkach), jakie obowiązują w Starze. Prezes Star Alliance, Mark Schwab nie mógł się nachwalić Juneyao Airlines podczas ceremonii podpisania umowy partnerskiej w Szanghaju, jako przewoźnika solidnego i szybko się rozwijającego oraz oferującego usługi wysokiej jakości.

Juneyao Airlines operują z dwóch szanghajskich lotnisk - Pudongu oraz Hongqiao International. Linia ma 56 samolotów, tygodniowo wykonuje 1,7 tys. rejsów do 8 krajów i regionów. Ich współpraca ze Starem doda do siatki połączeń sojuszu 53 nowe trasy, które uzupełnią siatkę 1,3 tys. portów już obsługiwanych przez przewoźników Stara. Przewidywane jest, że Juneyao podpisze porozumienia dwustronne z wybranymi liniami sojuszu i na tej zasadzie pasażerowie korzystający z połączeń Juneyao na przykład będą mogli gromadzić mile w programach lojalnościowych.

Na obydwa szanghajskie lotniska lata już 17 przewoźników Stara. Nie ma wśród nich LOTu, który jednak przymierza się do uruchomienia kolejnego, po Pekinie, połączenia z Chinami. Żeby, więc skorzystać z siatki Juneyao najwygodniej jest polecieć do Szanghaju Austrianem, Turkish Airlines, Lufthansą, SASem, bądź Swissem.

Juneyao Airlines, to młody chiński przewoźnik, który swój pierwszy lot wykonał 10 lat temu. Do Stara dołącza, jako partner, a nie linia członkowska. To nowa formuła w ramach, której np. w RPA współpracuje już linia Mango. Ale wymagania wobec tak współpracujących przewoźników są takie same, jak w przypadku linii członkowskich.