Daniel Craig we wchodzącym wreszcie na ekrany świata „Nie czas umierać” pożegnał się z rolą Bonda. Nigdy nie ukrywał, że jego piąte wcielenie w postać Agenta 007 będzie ostatnim. A dzień po premierze filmu pojawiła się informacja, że na Broadwayu zagra szekspirowskiego Makbeta w przedstawieniu, które przygotuje Sam Gold, laureat nagrody Tony z 2015 roku za reżyserię sztuki „Fun Home”.

Lady Makbet ma zagrać Ruth Negga, irlandzka aktorka, urodzona w Etiopii, od 2006 roku mieszkająca w Dublinie. Spektakl przygotowywany jest dla Lyceum Theatre, a data premiery została już wyznaczona na 28 kwietnia 2022 roku.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę pracować nad dramatem, który jest wielkim wyzwaniem. z dwojgiem świetnych aktorów, w niezwykłym roku, kiedy teatr odradza się po pandemiiĪ – powiedział Sam Gold dziennikarzowi Deadline.

A jak będzie? Optymizm wydaje się przedwczesny. Tego samego dnia, w którym ukazał się komunikat o planach Lyceum Theatre, inna broadwayowska scena The New Amsterdam Theatre odwołała przedstawienia „Aladdina” z powodu wykrycia przypadków Covid-u w zespole. Producenci przedstawienia z Disney Theatrical Productions wydali oświadczenie, że zdrowie widzów, katorów i zespołu jest dla nich priorytetem, a termin wznowienia przedstawień podadzą w następnych komunikatach