Reklama

Timmermans: Warszawa nie zrobiła żadnych ustępstw

Nie ma porozumienia z Polską, bo Warszawa nie zrobiła żadnych ustępstw, które uzasadniłyby wycofanie procedury art. 7 - powiedział do unijnych komisarzy wiceszef KE Frans Timmermans, relacjonując poniedziałkową wizytę w Polsce.

Aktualizacja: 20.06.2018 20:01 Publikacja: 20.06.2018 14:13

Timmermans: Warszawa nie zrobiła żadnych ustępstw

Foto: AFP

amk

RMF FM cytuje słowa anonimowego komisarza UE, który zaznaczył, że wśród uczestników spotkania za zamkniętymi drzwiami nie było sprzeciwów ani różnicy zdań, gdy Timmermans mówił o braku ustępstw ze strony Warszawy.

Ma to oznaczać, że niedawny spór między Jean-Claude'em Junckerem a Fransem Timmermansem co do podstępowania wobec Polski już wygasł. (Juncker chciał zakończyć spór z Polską uznając za wystarczające zmiany, jakie rząd PiS wprowadził do ustaw sądowych, Timmermans z kolei opowiadał się za uruchomieniu kolejnych kroków z art. 7).

Jak wynika z relacji komisarza cytowanego przez RMF FM, "komisarze stoją murem za Timmermansem".

Zdaniem innego komisarza, moment na porozumienie w sprawie wycofania się z art. 7 "został zaprzepaszczony".

Najbardziej powszechnym w KE poglądem, dlaczego nie doszło do porozumienia z rządem Polski, jest ten, że rząd PiS nie okazuje woli ustępstw i gra na czas.

Reklama
Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1413
Świat
Strzały i drony nad pałacem w Caracas. Zamieszanie po zaprzysiężeniu tymczasowej prezydent
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1412
Świat
Grenlandia do Trumpa: Nie jesteśmy na sprzedaż
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama