Reklama

Niemcy: Skrajna prawica chciała powtórzyć Christchurch. Aresztowania

Członkowie niemieckiej skrajnie prawicowej organizacji zostali aresztowani w ramach szeroko zakrojonego śledztwa, dotyczącego planowanych ataków na meczety, podobnych do tych, które w ubiegłym roku miały miejsce w Nowej Zelandii - informuje niemiecka prasa.

Aktualizacja: 17.02.2020 10:33 Publikacja: 17.02.2020 10:18

Niemcy: Skrajna prawica chciała powtórzyć Christchurch. Aresztowania

Foto: AFP

qm

Organizacja, której 12 członków zatrzymano w piątek, chciała zaatakować muzułmańskie ośrodki religijne w czasie modlitw - piszą „Der Spiegel” i „Bild”.

Zatrzymani chcieli przeprowadzić ataki podobne do tych, jakie miały miejsce w Christchurch w Nowej Zelandii. W dwóch meczetach zginęło tam 51 osób. Do przeprowadzenia zamachów aresztowani chcieli użyć broni półautomatycznej. Domniemany lider organizacji, który był znany władzom już wcześniej i był obserwowany przez służby, szczegółowo opisał swoje plany na spotkaniu zorganizowanym ze swoimi wspólnikami w zeszłym tygodniu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama