A prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja stwierdził wręcz, że wokalistka powinna być za takie wypowiedzi ścigana przez państwo.

Edyta Górniak na swoich mediach społecznościowych zabrała ostatnio głos w sprawie pandemii. Piosenkarka wyraziła pogląd, iż w szpitalach „nie leżą chorzy na Covid-19, ale statyści".

Stwierdziła także, że Bill Gates poprzez szczepionki chce doprowadzić do depopulacji świata. Krytycznie oceniła nakaz noszenia maseczek, bo stwierdziła, że dla niej to jedynie kawałek plastiku, który skłócił ludzi.

Górniak podkreśliła również nigdy nie da zaszczepić siebie ani swojego syna, a jeśli przyjdzie taka konieczność, to opuści kraj lub woli umrzeć.

Zdaniem wokalistki najlepszymi środkami na koronawirusa miałyby być witamina D oraz oregano.

Wypowiedź piosenkarki skomentowały osoby, które przechodzą zakażenie. - Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w "spektaklu" chorzy na COVID-19. Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, które odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią! - napisał na Twitterze Jerzy Polaczek, poseł PiS, który w połowie października poinformował o zakażeniu koronawirusem.

Wypowiedź artystki skomentował też  hospitalizowany z powodu koronawirusa Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny. -  "Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak - »Statysta« Don Gisu. Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako »statystka«. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy »statyści« wychodzą na własnych nogach ze szpitala..." – napisał w mediach społecznościowych Posobkiewicz.

Don Gisu to jedno z jego wcieleń, gdy będąc szefem sanepidu nieszablonowo - nagrywając klipy - zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, propagował szczepienia, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ

Marek Posobkiewicz dodał, że „w minionej dobie jego rówieśnik został przekazany z kliniki na OIOM". - Umierają osoby młodsze ode mnie. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma pandemii, to niech się zastanowi – skwitował. Były szef GIS-u m 49 lat, Edyta Górniak w sobotę skończy 48.

Do kontrowersyjnych słów wokalistki odniósł się też prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. - Musimy potępiać wręcz, i to powinno należeć do państwa. Jak ja słyszę od jednej publicznej osoby, że my w szpitalach przetrzymujemy statystów i że nie ma koronawirusa, to ta osoba pewnie swoją wiedzę ma z czasów starożytności. Warto byłoby ją czasami uaktualnić – mówił Matyja o Górniak na antenie TVN24.

Dodał, że „w związku z tym takie postawy negujące istnienie koronawirusa i z tym związane niebezpieczeństwa, powinny być ścigane wręcz. Ścigane – jako obowiązek państwa!"