Od początku akcji wykonano w Polsce ponad 9,2 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest ponad 2,3 mln Polaków. Obecnie pacjentom podawane są preparaty wyprodukowane przez firmy Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. 

Pacjentom powyżej 70. roku życia podawane są tylko szczepionki firm Pfizer i Moderna. Pozostałe osoby otrzymują preparat, który jest dostępny w punkcie szczepień.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że na tym etapie nie jest planowana możliwość wyboru szczepionki przez pacjenta. 

- Wszystkie te preparaty, które są dostępne na naszym rynku, są bezpieczne i skuteczne, są dopuszczone przez Europejską Agencję Leków. Każdy preparat powoduje to, że nie będziemy przechodzili, nawet jeśli ulegniemy zakażeniu, choroby w sposób ciężki - tłumaczył w rozmowie z TVP Info.

Kraska mówił również o możliwości otrzymania drugiej dawki szczepionki innej firmy niż pierwsza. Przypomniał, że producenci szczepionek nie rekomendują takiego rozwiązania. Podobnie uważają eksperci WHO.