Meksyk: Zakażeń koronawirusem więcej niż w Iranie

W Meksyku w ciągu ostatniej doby zanotowano rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - liczba zakażonych zwiększyła się o 6741. Łącznie od początku epidemii w Meksyku wykryto 238511 zakażeń.

Aktualizacja: 03.07.2020 07:02 Publikacja: 03.07.2020 06:46

Meksyk: Zakażeń koronawirusem więcej niż w Iranie

Foto: AFP

Meksyk stał się tym samym 10 państwem świata pod względem liczby wykrytych zakażeń wyprzedzając Iran, który jest największym ogniskiem koronawirusa na Bliskim Wschodzie (tam jak dotąd wykryto nieco ponad 232 tysiące zakażeń).

Liczba ofiar COVID-19 w Meksyku wzrosła w ciągu doby o 679 - łącznie w kraju tym w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło jak dotąd 29189 osób. Tylko w pięciu państwach świata liczba ofiar COVID-19 jest wyższa

Wiceminister zdrowia Hugo Lopez-Gatell zapowiedział, że liczba ofiar COVID-19 w Meksyku może jeszcze wzrosnąć, ponieważ obecnie władze analizują dane o zgonach, które wiąże się z COVID-19, aby ustalić czy koronawirus nie był główną przyczyną śmierci chorych.

Wiceminister podtrzymał jednocześnie swoją wypowiedź dla "Washington Post" na temat liczby ofiar COVID-19 w stolicy kraju, Mexico City.

Lopez-Gatell w rozmowie z amerykańskim dziennikiem stwierdził, że rzeczywista liczba ofiar koronawirusa w stolicy Meksyku jest trzykrotnie wyższa od oficjalnie podawanej.

Rząd wielokrotnie podkreślał też, że prawdziwa liczba zakażeń też jest prawdopodobnie znacznie wyższa niż liczba wykrytych przypadków COVID-19.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 779
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 778
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 777
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 776
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 775