O zapisach na szczepienia poinformowali na wspólnej konferencji prasowej Michał Dworczyk, minister nauki Przemysław Czarnek i minister rodziny Marlena Maląg.

Nauczyciele pierwszych klas szkół podstawowych, nauczyciele przedszkoli i pracownicy żłobków mogą od poniedziałku zapisywać się na szczepienia.

6,10,17, 28 lutego - na te dni przewidziane są dostawy szczepionki AstraZeneki, przeznaczonej dla nauczycieli. Pierwsza dostawa obejmie 120 tys. dawek, do końca lutego ma ich dotrzeć ponad milion.

Zapisy nauczycieli chętnych na szczepienie będą się odbywać inaczej niż pracowników innych grup. Nauczyciele powinni się zgłaszać do dyrektorów placówek, w których pracują.

W związku z wypowiedzą szefa ZNP Sławomira Broniarza, który sugerował, że przeznaczone dla nauczycieli szczepionki sa "gorszej jakości" - mają ok. 60-proc. skuteczność, Dworczyk zaapelował o niepowielanie nieprawdziwych informacji.

- Nie ma szczepionek lepszych i gorszych - podkreślił.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Decyzja o wcześniejszym szczepieniu grupy "1C", czyli nauczycieli, zapadła po tym, jak rada medyczna przy premierze Morawieckim, kierując się zaleceniami producenta, zarekomendowała, by szczepionek AstraZeneki nie podawać osobom powyżej 60 roku życia.

Zdecydowano więc, że preparat, którego pierwsza partia powinna trafić do Polski za kilka dni, zostanie przeznaczona dla nauczycieli przed 60 rokiem życia. Najpierw szczepieni będą nauczyciele, którzy już wrócili do szkół - klas I-III oraz przedszkolni.

Nauczyciele, którzy ukończyli 60 lat, zgodnie z zapowiedzią szefa KPRM Michała Dworczyka, otrzymają szczepionkę Moderny.