Od 19 lipca rząd usuwa większość obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Anglii. Stwierdzono, że szybkie wprowadzenie szczepionek przeciw COVID-19 w dużej mierze przerwało związek między infekcjami a poważnymi chorobami lub śmiercią. 

Tesco, Sainsbury's, Asda, Morrisons i poinformowały, że wolałyby, aby pracownicy i klienci nadal nosili maski. 

Sieci supermarketów, które należą do największych pracodawców w sektorze prywatnym w Wielkiej Brytanii, ogłosiły, że utrzymają inne środki bezpieczeństwa, w tym limity liczby osób w sklepach, ekrany ochronne przy kasach i regularne sprzątanie.

"Prosimy naszych klientów i współpracowników o zachowanie bezpieczeństwa" - przekazało Tesco, największa brytyjska grupa supermarketów.

Sondaż opublikowany w czwartek przez Kantar wykazał, że dwie trzecie obywateli chce, aby niektóre, większość lub wszystkie ograniczenia dotyczące koronawirusów zostały utrzymane, a 60 proc. uważa, że wszyscy powinni nadal nosić maski na twarz w sklepach i w transporcie publicznym. 

Premier Boris Johnson przyznał, że fala zakażeń jest nieunikniona po zakończeniu restrykcji, ale powiedział, że gorsze szkody przyniosłoby zamknięcie gospodarki.