W Singapurze zaszczepiono jak dotąd 75 proc. z 5,7 mln mieszkańców państwa - tylko ZEA ma większy odsetek osób zaszczepionych wskazują dane Reutersa. W pełni zaszczepionych jest 50 proc. zaszczepionych.

W ostatnich 28 dniach w Singapurze wykryto 1 096 zakażeń o charakterze lokalnym. 484 - 44 proc. z nich - to zakażenia osób w pełni zaszczepionych. 30 proc. zakażeń to osoby zaszczepione nie w pełni (jedną z dwóch dawek), a 25 proc. to osoby niezaszczepione.

Jednocześnie tylko siedem osób chorych na COVID-19 wymagało tlenoterapii - sześć z nich to osoby niezaszczepione lub częściowo zaszczepione - informuje resort zdrowia Singapuru.

"To kolejne dowody na to, że szczepienie chroni przed poważną chorobą w przypadku zakażenia" - podkreśla resort zdrowia Singapuru dodając, że w pełni zaszczepieni, u których stwierdzono zakażenie, przechodzili je bezobjawowo lub łagodnie.

Dane wskazują też, że liczba zakażeń osób zaszczepionych powyżej 61 roku życia w ostatnich 14 dniach jest o 88 proc. wyższa niż w młodszych grupach wiekowych.

Ma być to efekt słabszej reakcji układu odpornościowego osób starszych na szczepienia.

W Singapurze mieszkańcy szczepieni są szczepionką Pfzier/BioNTech i szczepionką Moderna.

W ciągu ostatniej doby w Singapurze wykryto 162 nowe zakażenia koronawirusem. To niemal tak wiele jak przed tygodniem, gdy w Singapurze wykryto najwięcej zakażeń od blisko 11 miesięcy.