Widzowie będą musieli nosić maski i udowodnić, że są w pełni zaszczepieni szczepionkami zatwierdzonymi przez FDA lub WHO. Będą wyjątki od zasady: bez szczepień do teatru wejdę dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby z potwierdzonymi przypadkami, które uniemożliwiają szczepienie. Osoby te będą musiały przedstawić dowód negatywnego wyniku testu na COVID-19. Maski są wymagane dla publiczności, z wyjątkiem jedzenia lub picia w wyznaczonych miejscach.

Właściciele teatrów przewidują przegląd polityki bezpieczeństwa we wrześniu i mogą wprowadzić złagodzenie niektórych przepisów od października.

Ruch ten ma miejsce dzień po tym, jak Actors’ Equity Association, związek reprezentujący prawie 52 000 aktorów i kierowników scen, zapowiedział, że wymagać będzie pełnego zaszczepienia członków obsady i ekip przeciwko COVID-19. Osoby niezaszczepione, w tym osoby poniżej 12 roku życia, muszą nadal nosić maski, w miarę możliwości zachować dystans fizyczny i przechodzić testy co najmniej dwa razy w tygodniu.

One-man show Bruce'a Springsteena jest jedynym przedstawieniem, które jest obecnie wystawiane na Broadwayu. „Pass Over” Antoinette Chinonye Nwandu wystartuje w środę w August Wilson Theatre. Większość innych scen zostanie otwarta we wrześniu lub październiku po przerwie trwającej od marca 2020 roku.

„Ponieważ szczepienia okazały się najskuteczniejszym sposobem na zachowanie zdrowia i ograniczenie transmisji, cieszę się, że właściciele kin zdecydowali się wdrożyć te zbiorowe zabezpieczenia we wszystkich naszych scenach na Broadwayu” – napisała w oświadczeniu przewodnicząca Broadway League Charlotte St. Martin.