- Udaje się nam wywierać coraz większą presję na dostawców szczepionek. Przybędzie do nas w II kwartale o 4 mln więcej szczepionek, niż wcześniej planowaliśmy. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej walczyć o powrót do spokoju, o powrót do normalnej pracy - mówił premier.

- Tutaj w Legnicy będzie możliwość szczepienia co najmniej tysiąca osób, a nawet więcej. Tylko potrzeba, żeby jeszcze szerszą falą wpływały do Polski szczepionki - dodał.

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał - mówił Morawiecki.

- Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli - dodał.

Morawiecki powołał się na przykład Wielkiej Brytanii, która rozpoczęła szczepienia kilka tygodni przed państwami UE.

- Dzisiaj widać, że w Wielkiej Brytanii ta trzecia fala zdecydowanie już opadła - mówił.

- I my ku temu obszarowi zmierzamy - zapewnił premier. - Mamy nadzieję, że dzięki punktom szczepień powszechnych będziemy mogli spowodować, że pandemia będzie mniej dokuczliwa - dodał.

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że łącznie w Polsce powstanie ponad 600 punktów szczepień powszechnych.

Dworczyk zapowiedział, że rząd we wtorek przedstawi szczegółowy harmonogram kiedy kolejne roczniki będą mogły rejestrować się na szczepienie na COVID-19.