Timmermans - jak pisze Politico.eu - zdobył poparcie niemieckich socjalistów i innych europejskich partii socjaldemokratycznych.

Liderka SPD Andrea Nahles zadeklarowała wsparcie dla Timmermansa w liście, którego treść poznało Politico.eu.

"Jestem przekonana, że Timmermans jednoczy i wzmacnia naszą rodzinę partii europejskich i poprowadzi nas do dobrego wyniku w wyborach do PE w przyszłym roku" - napisała Nahles w liście z 5 października do przewodniczącego frakcji Partii Europejskich Socjalistów Sergieja Staniszewa i skarbnika tej frakcji Ruairiego Quinna 

Trzej przedstawiciele PE twierdzą, że Timmermans, członek Holenderskiej Partii Pracy (PvdA) zodbył wystarczające poparcie członków Partii Europejskich Socjalistów, by zostać kandydatem tej frakcji na przewodniczącego PE.

- Spodziewamy się, że ogłosi, iż ma poparcie, by wystartować jako kandydat na przewodniczącego PE - mówi rozmówca Politico.eu związany z grupą socjaldemokratów w PE.

Jak pisze Politico.eu o tym, że Timmermans, będzie kandydatem socjalistów na przewodniczącego KE mówiło się w Brukseli od tygodni.

Aby zostać nominowanym na kandydata Timmermans musi mieć wsparcie swojej partii i ośmiu innych partii wchodzących w skład frakcji Partii Europejskich Socjalistów w PE.

W ubiegłym miesiącu do wyścigu o nominację socjalistów w wyborach na przewodniczącego KE zgłosił wiceprzewodniczący Komisji Maros Sefcovic.

Partie socjalistyczne mają czas do 18 października by zgłaszać kandydatów na przewodniczącego KE. Wybór ostatecznego kandydata zostanie dokonany na grudniowym kongresie europejskich socjalistów w Lizbonie

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ