Zawieszone konto - @DJTDesk - według opisu umieszczało tweety "w imieniu" Trumpa, którego konto na Twitterze zostało na stałe zawieszone w związku z obawami o to, że może być wykorzystywane do nawoływania do przemocy, po tym jak zwolennicy prezydenta wtargnęli na Kapitol w dniu, w którym Kongres zatwierdzał wybór Joe Bidena na prezydenta USA.

Rzecznik Twittera poinformował, że konto @DJTDesk naruszało regulamin Twittera udostępniając materiały "związane z zawieszonym kontem" w celu obejścia zakazu korzystania z Twittera.

We wtorek Trump uruchomił stronę "From the Desk of Donald J Trump", na której umieszcza komentarze polityczne - tak jak robił to wcześniej na Twitterze.

Twitter wyjaśnia, że chociaż pozwala na udostępnianie treści z nowej strony Trumpa, to jednak żaden użytkownik nie może deklarować, iż robi to w imieniu byłego prezydenta - a taki charakter miało mieć konto @DJTDesk.

Rzecznik Trumpa, Jason Miller, w rozmowie z NBC News stwierdził, że konto @DJTDesk nie zostało założone przez nikogo związanego z byłym prezydentem.