Lider Partii Pracy powiedział, że Brexit Party Farage'a, która jest na szczycie wielu sondaży przed wyborami do europarlamentu, handluje "trucizną", co należy zwalczać.

Corbyn stwierdził, że „nie można zignorować” ponad 17 milionów ludzi, głosujących za brexitem w referendum w 2016 roku, po tym jak zarzucono mu, że nie może się zdecydować w kwestii stanowiska swojej partii odnoście opuszczenia przez Wielką Brytanię UE. - W interesie kraju leży próba uporządkowania tego w taki czy inny sposób. Ale nigdy nie możemy zaakceptować złej propozycji rządu ani katastrofalnego braku porozumienia - zaznaczył. - Jeśli więc nie możemy uzyskać rozsądnego porozumienia, zgodnie z naszym alternatywnym planem lub poprzez rozpisanie nowych wyborów powszechnym, labourzyści popierają opcję ponownego referendum - mówił.

Lider Partii Pracy stwierdził przy tym, że chciałby, aby kolejne publiczne głosowanie „było postrzegane jako proces uzdrawiania, który doprowadzi do zakończenia całego procesu”.

Zwracając się do lidera Brexit Party, Corbyn powiedział: „Wybory do europarlamentu są również szansą na rzucenie wyzwania truciźnie, którą handlują tacy ludzie jak Nigel Farage". - Mówi, że elity blokują brexit. To nieprawda. Znaczna większość posłów głosowała za porozumieniem ws. brexitu, w takiej czy innej formie - zauważył.

- Brexit Nigela Farage'a jest brexitem dla zwolenników teorii spiskowych. Dla tych, którzy postrzegają muzułmanów i migrantów albo George'a Sorosa jako wroga - kontynuował Corbyn.

- Tylko labourzyści mogą poradzić sobie z maścią na szczury Farage'a w tych wyborach. Podtrzymać wartości naszego kraju, takie jak tolerancja, otwartość i różnorodność - zauważył.