Pałac Kensington po południu umieścił na swoim koncie na Twitterze dwie fotografie młodej księżniczki. Fotografie wykonała matka Charlotte, Kate Middleton, na krótko przed wyjazdem do przedszkola Willcocks Nursery School, prywatnej instytucji w zachodnim Londynie.

Przedszkole zostało założone w 1964 roku, mieści się w sali kościelnej, w odległości krótkiego spaceru od Pałacu Kensington. Według CNN szkoła pobiera roczne czesne w wysokości 14 550 funtów, czyli niemal 20 tys. dolarów. W czasie ostatniej oficjalnej inspekcji w 2012 roku została uznana za "wybitną".

Charlotte, młodsza siostra George'a, w maju skończy trzy lata. Do tego czasu będzie miała już więcej rodzeństwa - księżna Kate w kwietniu spodziewa się trzeciego dziecka.

Pomimo młodego wieku Charlotte jest już zainteresowana królewskimi obowiązkami. Podczas rodzinnej wizyty w Berlinie w lipcu zeszłego roku oczarowała ambasadorów i dygnitarzy na lotniskowym asfalcie, uśmiechając się radośnie, ściskając dłonie i przyjmując bukiet kwiatów.

Pierwszy dzień Charlotte w przedszkolu nastąpił zaledwie cztery miesiące po tym, jak jest brat George rozpoczął edukację w szkole. Czteroletniemu księciu pierwszego dnia towarzyszył jego ojciec William.