Zasięg występowania owcy argali obejmuje Ałtaj w zachodniej i południowo-zachodniej Mongolii oraz przyległych obszarach Rosji i Chin. Środowisko ich życia stanowią zimne, suche obszary trawiaste na zboczach gór i w dolinach między wzgórzami. Są one niezwykle rzadkim gatunkiem. Ze względu na to, że uważa się je za narodowy skarb Mongolii, na jego legalny odstrzał musi wyrazić zgodę rząd.

Jak informuje „The Guardian”, syn Donalda Trumpa, zezwolenie na zabicie zwierzęcia, dostał z mocą wsteczną. Zostało one wydane 2 września, gdy był już w Stanach Zjednoczonych. Zezwolenie było także jednym z trzech, które wydano w tym rejonie łowieckim.
 
Trump Junior zastrzelił owcę argali w nocy. Użył w ten celu karabinu z celownikiem laserowym. To nie jedynie zwierzę, które zabił młody milioner. Odstrzelił on także jelenia szlachetnego, co także wymagało specjalnej zgody. - Zatrzymał lokalnych przewodników łowieckich przed rozczłonkowaniem zwierząt w miejscu zabójstwa. Zamiast tego polecił im użycie blachy aluminiowej, aby nieśli na niej tuszę tak, aby nie uszkodzić futra i rogów - powiedział 50-letni Khuandyg Akhbas, jeden z przewodników.