Niemcy: Policja apeluje o pomoc w identyfikacji ciała dziecka

Niemiecka policja stara się zidentyfikować dziecko w wieku około pięciu lat, którego ciało znaleziono w rzece w Bawarii ponad rok temu.

Publikacja: 30.08.2023 12:57

Niemcy: Policja apeluje o pomoc w identyfikacji ciała dziecka

Foto: Interpol

W maju minionego roku w jednej z rzek w Bawarii odnaleziono ciało chłopca. Jak ustalono, dziecko miało prawdopodobnie około 5 lat. Mając nadzieję na zidentyfikowanie chłopca oraz ustalenia okoliczności jego śmierci, Interpol opublikował szczegóły sprawy. 

"Ktoś gdzieś wie coś o tym chłopcu. Niezależnie od tego, czy był ofiarą handlu ludźmi, uprowadzenia czy przemocy, zdecydowaliśmy o tym, aby rzucić światło na jego śmierć" – zaznaczył sekretarz generalny Interpolu Jurgen Stock.

Czytaj więcej

Używała ukrytych kamer, by pomóc studentom. Jest poszukiwana przez Interpol

Czarne zawiadomienie Interpolu

Jak poinformował Interpol, 19 maja 2022 roku w Dunaju znaleziono ciało chłopca owinięte w folię i obciążone płytą chodnikową. Rozpowszechniono wówczas tzw. czarne zawiadomienie. Zwykle dostępne są one jedynie wewnętrznie, w sieci sił policyjnych Interpolu na całym świecie. Tym razem w ramach czarnego zawiadomienia opublikowano jednak rekonstrukcję twarzy chłopca. 

”Niezwykłe jest to, że ciało dziecka pozostaje niezidentyfikowane przez tak długi czas” – zaznaczył Interpol. Dodano także, że sugeruje to, iż mogło ono pochodzić z innego kraju.

Niemiecka policja apeluje o pomoc w identyfikacji – prosi o kontakt osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w sprawie.

Społeczeństwo
Ekstremalne upały w Meksyku i Pakistanie. Są ofiary wysokich temperatur
Społeczeństwo
Zatoka Biskajska: Przejęto 400 kg kokainy. Jacht płynął pod polską banderą
Społeczeństwo
Nie żyje Kabosu. Słynny „pieseł” z memów miał 18 lat
Społeczeństwo
Sondaż: Wyborcy Partii Republikańskiej nie są pewni, czy wybory prezydenckie w USA będą uczciwe
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Społeczeństwo
W Rosji wraca nowe, czyli sklepy, w których kupuje się za dolary
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał