Mężczyzna na widok policjantów miał przyjąć postawę strzelca i wymierzył w stronę funkcjonariuszy przedmiotem, który - jak się okazało - był metalową rurką. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Brooklyn. Trzech umundurowanych funkcjonariuszy i jeden nieumundurowany oddało w kierunku mężczyzny ok. 10 strzałów - informuje Terence Monahan z lokalnej policji.

Monahan mówi, że wcześniej policja otrzymała kilka zgłoszeń od osób, które twierdziły, że czarnoskóry mężczyzna mierzył w stronę przechodniów z broni palnej.

- Kiedy znaleźliśmy go policjanci dostrzegli w jego dłoni przedmiot, który wzięli za pistolet - dodał przedstawiciel nowojorskiej policji.

Policja prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające ws. otwarcia ognia przez funkcjonariuszy do nieuzbrojonego mężczyzny. Monahan podkreślił, że nagrania z miejskiego monitoringu wskazują, iż trzymany przez czarnoskórego mężczyznę przedmiot mógł zostać wzięty za pistolet.

Policja nie podaje informacji o tożsamości ani wieku mężczyzny, który zginął od policyjnych kul.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zastrzelenia przez policjantów nieuzbrojonego, czarnoskórego mężczyzny. Po tym jak w Sacramento policjanci zastrzelili 22-latka biorąc za broń trzymany przez niego w ręku telefon komórkowy, w Kalifornii doszło do kilkudniowych protestów.