Reklama
Rozwiń
Reklama

Gospodarowanie zbędnymi ruchomościami Skarbu Państwa

Przy gospodarowaniu zbędnymi ruchomościami Skarbu Państwa trzeba brać pod uwagę przede wszystkim potrzeby innych jednostek. Przy sprzedaży liczy się cena.

Publikacja: 15.11.2016 05:20

Gospodarowanie zbędnymi ruchomościami Skarbu Państwa

Foto: www.sxc.hu

Ruchomości Skarbu Państwa powinny być wykorzystywane przez państwowe jednostki budżetowe przede wszystkim realizacji ich własnych zadań. Powinny nimi gospodarować oszczędnie i racjonalnie. Wyjątkowo mogą z nich także korzystać inne jednostki. Jednak tylko wtedy, gdy nie ogranicza to wykonywania zadań jednostki i nie powoduje powstania dodatkowych kosztów po jej stronie. Dlatego m.in. jeśli ruchomości nie są wykorzystywane – należy to stwierdzić i podjąć odpowiednie kroki.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Waldemar Żurek ujawnia projekt reformy KRS. Liczy na poparcie prezydenta
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Ważne zmiany dla każdego, kto planuje budowę. Ustawa przyjęta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama