Wyrok jest prawomocny.

Środowym orzeczeniem Sąd Apelacyjny oddalił apelację pełnomocników ministra i utrzymał orzeczenie sądu I instancji w tej sprawie. Jeden sędzia zgłosił zdanie odrębne od części wyroku dotyczącej wpłaty na cel społeczny.

W listopadzie 2017 r. Ziobro odwołał sędzię Morawiec z funkcji prezesa SO w Krakowie, o czym poinformował w komunikacie. Treść komunikatu i kontekst, w jakim padły słowa o odwołaniu, miały naruszyć dobra osobiste byłej prezes.

Czytaj także: MS zapowiada kasację po wyroku ws. przeprosin sędzi Morawiec

Sędzia w styczniu 2018 r. pozwała ministra. Domaga się oficjalnych przeprosin na konferencji prasowej i finansowego zadośćuczynienia – 12 tys. złotych, które Ziobro miałby wpłacić na Dom Sędziego Seniora.

Sąd Okręgowy nakazał wówczas Zbigniewowi Ziobrze przeprosić byłą prezes Sądu Okręgowego w Krakowie.

Sąd Apelacyjny wskazał w środę, że w sprawie tej doszło do swoistej koincydencji, która była zaniedbaniem albo zgodą na to, że informacje w komunikacie resortu mogą zostać odczytane w powiązaniu ze sobą. - W związku z tym krzywda jest znaczna i należy ją skompensować nie tylko w tym samym miejscu przeproszeniem, ale też zarządzeniem stosownej kwoty na wskazany przez powódkę cel społeczny - powiedział sędzia.

Sprostowanie

https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/210219370-Sprostowanie.html

Autopromocja
SZKOLENIE ONLINE

Prawne uwarunkowania prowadzenia e‑sklepu w 2022 roku

WEŹ UDZIAŁ