To drugie ujawnione nagranie z utajnionych przesłuchań kandydatów do SN przed zespołami Krajowej Rady Sądownictwa.  Wczoraj "Iustitia" opublikowała plik dźwiękowy z przesłuchania Piotra Gąciarka, sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie, który sam nagrał swoje przesłuchanie i zgodził się na jego upublicznienie

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie i członek zarządu SSP "Iustitia"   Arkadiusz Tomczak był przesłuchiwany 23 sierpnia 2018 r. Ze strony Krajowej Rady Sądownictwa w przesłuchaniu brali udział: poseł Stanisław Piotrowicz, sędzia Dariusz Drajewicz, sędzia Rafał Puchalski, sędzia Jarosław Dudzicz, sędzia Zbigniew Łupina.

- Mam wielkie wątpliwości, co do legalności aktualnej obsady Krajowej Rady Sądownictwa. Część członków Rady została wybrana przez polityków, a nie jak stanowi konstytucja sędziów. Część sędziów została wybrana na miejsce sędziów, których kadencje nie zostały ukończone. Niezależnie od wątpliwości istnieje droga sądowej kontroli legalności tego konkursu - mówił sędzia Tomczak. KRS nie zarekomendowała prezydentowi jego kandydatury.

Słuchaj nagrania