O sprawie donosi TVN24. Na początku września do prezesa Sądu Rejonowego w Łobzie, w którym orzeka sędzia Krupa trafiło pismo od zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, a w nim prośba o przesłanie do 30 września 2018 r. opinii służbowej na temat sędziego oraz informacji dotyczących "stabilności orzecznictwa",  także terminowości sporządzania uzasadnień, średniej ilości spraw w referacie i terminowości wyznaczania spraw.

"W przypadkach związanych z ewentualnym stwierdzeniem przewlekłości postępowań proszę o nadesłanie informacji dotyczącej sygnatur akt tych postępowań" - napisał zastępca rzecznika dyscyplinarnego.

Pismo przesłano również do Macieja Strączyńskiego, prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie. Sąd ten jest jednostką nadrzędną nad  Sądem w Łobzie.

44-letni sędzia Arkadiusz Krupa od piętnastu lat orzeka w sprawach karnych - podaje TVN24. W wolnym czasie zajmuje się rysowaniem obrazkowych komentarzy dotyczących rzeczywistości prawniczej i politycznej. Można je zobaczyć na stronie "Ślepym Okiem Temidy" na Facebooku. Od kilku lat publikuje je również "Rzeczpospolita" w dodatku "Rzecz o prawie". Sędzia jest także felietonistą prawniczego czasopisma "InGremio".

Według portalu sędzia nie ukrywa krytycznego stosunku do zmian w sądownictwie wprowadzanych przez PiS. Uczestniczył w protestach w obronie sądów organizowanych w Szczecinie.  W sierpniu,  razem z innymi sędziami i Rzecznikiem Praw Obywatelskich, rozmawiał z uczestnikami Pol'and'Rock Festival Jerzego Owsiaka o konsekwencjach, pisowskiej reformy w sądownictwie.