Reklama

Rafał Rozwadowski, Przemysław Sotowski: AI i zakazane praktyki. A potem kary

Dla tych, którzy myśleli, że jest jeszcze dużo czasu na dostosowanie się do aktu w sprawie sztucznej inteligencji, mamy złą wiadomość: Ten czas właśnie się kończy.
Rafał Rozwadowski, Przemysław Sotowski: AI i zakazane praktyki. A potem kary

Foto: Adobe Stock

Już od 2 lutego 2025 r. obowiązywać będzie zakaz używania oraz wprowadzania na rynek UE systemów sztucznej inteligencji (systemów AI), które spełniają kryteria praktyk zakazanych. Naruszenie tego przepisu może wiązać się z dotkliwymi karami administracyjnymi, sięgającymi maksymalnie 35 mln euro lub 7 proc. całkowitego rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku.

Szczegółowe wytyczne dotyczące systemów AI, które zostaną uznane za zakazane, zostaną opublikowane przez Komisję Europejską. Trwają konsultacje w tej sprawie prowadzone przez unijne Biuro ds. Sztucznej Inteligencji (miały zakończyć się 11 grudnia 2024 r.) oraz polskie Ministerstwo Cyfryzacji (do 31 grudnia 2024 r.).

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama