Half Moon Bay to miasto położone na wybrzeżu Kalifornii, ok. 50 km od San Francisco.

W sobotę, na terenie stanu, doszło do innej strzelaniny - w mieście Monterey Park zginęło 11 osób.

Gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, odwiedzał rannych w strzelaninie w Monterey Park w szpitalu, gdy został poinformowany o kolejnej strzelaninie na terenie jego stanu.

Czytaj więcej

Strzelanina w Kalifornii, jest wiele ofiar

"Tragedia za tragedią" - napisał Newsom na Twitterze.

Sprawcą strzelaniny w Half Moon Bay był 67-letni Chunli Zhao - podała Christina Corpus, szeryf hrabstwa San Mateo. 67-latek miał pracować w jednym z miejsc, w którym doszło do strzelaniny. Do otwarcia ognia doszło w dwóch miejscach - według lokalnych mediów jednym z nich była pieczarkarnia.

Na miejscu strzelaniny znajdowały się dzieci, wśród poszkodowanych są robotnicy rolni - poinformował przedstawiciel władz hrabstwa San Mateo.

38

Tyle masowych strzelanin miało miejsce w USA w ciągu 21 pierwszych dni roku

Sprawca strzelaniny współpracuje ze śledczymi, ale motyw jego działania nie jest jeszcze znany - powiedziała szeryf Corpus. W samochodzie sprawcy znaleziono broń półautomatyczną.

Telewizja ABC 7 pokazała moment aresztowania sprawcy - mężczyzna sam wyszedł z samochodu na polecenie funkcjonariuszy policji. Według szeryf Corpus sprawca sam przyjechał na policyjny parking, by oddać się w ręce stróżów prawa.

W pierwszych 21 dniach roku w USA doszło do 38 strzelanin - podaje organizacja Gun Violence Archive. Za masową strzelaninę uważa się sytuację, w której postrzelone lub zastrzelone zostaną co najmniej cztery osoby, nie licząc sprawcy.