Krzysztof F. psychoterapeuta i specjalista terapii uzależnień został skazany za trzy czyny: dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie (udzielenia narkotyków) i posiadanie znacznej ilości substancji odurzających

Czytaj więcej

Prokurator skazany na 10 lat pozbawienia wolności za pedofilię

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku - mówi Radiu Szczecin sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji – wyjaśnił sędzia Szaj.

Jak informuje Radio Szczecin, Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku. - Od tego wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny – podkreśla sędzia Tomasz Szaj. Krzysztof F. do dziś przebywa w więzieniu.

Ze względu na pokrzywdzone dzieci, proces pedofila odbywał się z wyłączeniem jawności.