Kraśko wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - przekazała Aleksandra Skrzyniarz. Grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, iż Piotr Kraśko został już za to samo skazany przez sąd w ubiegłym roku. Wówczas „Super Express” ujawnił, że Sąd Rejonowy w Łomży uznał go winnym prowadzenia samochodu mimo cofnięcia uprawnień.

Z informacji "Super Expressu" wynikało, że policja zatrzymała prezentera TVN na początku kwietnia 2021 r. do rutynowej kontroli w województwie podlaskim. Okazało się, że nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, lecz także od kilku lat ma cofnięte uprawnienia (od 2015 r.). Zgodnie z prawem jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem.

Według "SE" Piotr Kraśko już w 2009 i 2014 roku miał odbierane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Za drugim razem nie zdał ponownie egzaminu, w konsekwencji w 2015 roku prawomocnie utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych (zgodnie z prawem taką decyzję wydały władze samorządowe).

Czytaj więcej

Piotr Kraśko skazany. Miał jeździć 6 lat bez prawa jazdy