Złożenie wniosku o wotum nieufności wobec szefa MS zapowiedział wczoraj lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk. - Zbigniew Ziobro to prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy jest nawet niż czereśnie - stwierdził były premier, nawiązując do zdjęć, które można zobaczyć w internecie, gdzie cena czereśni to 260 zł za kilogram. - Według Polaków Ziobro jest wart 0,7, bo tyle w ostatnim sondażu ma on i jego partia - dodał szef PO.

Tusk zwrócił uwagę, że to właśnie Zbigniew Ziobro "blokuje te ponad 700 mld złotych środków europejskich, które wciąż czekają na Polskę".

Szef MS odpowiedział liderowi PO podczas zwołanej konferencji prasowej. - Donald Tusk nie chce pamiętać, że w Parlamencie Europejskim to jego koleżanki i koledzy z Europejskiej Partii Ludowej dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała pieniądze, o które dzisiaj tak się upomina dla Polski – stwierdził Ziobro.

Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski? Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej? Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska? – pytał minister.

Podkreślił, że brak pieniędzy dla Polski z Unii Europejskiej jest konsekwencją działalności byłego przewodniczącego Rady Europejskiej i jego środowiska politycznego. – Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy i udaje zatroskanie, że Polska nie dostaje pieniędzy – mówił minister.