Reklama

Minister Czarnek: dzieci wracają do nauki, nauczyciele dostaną wsparcie

Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III szkół specjalnych. Pozostali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studenci kontynuują naukę zdalną. W szkołach mogą być jednak organizowane konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów, a także konkursy i olimpiady.

Publikacja: 14.01.2021 11:53

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

dgk

- W związku z powrotem dzieci do szkół z klas I-III szkoła ma obowiązek, zapewnić opiekę świetlicową dla najmłodszych uczniów - powiedział na konferencji prasowej minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

Oprócz powrotu najmłodszych do nauki stacjonarnej, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki w kształceniu zawodowym, a także nauka stacjonarna dla uczniów klas 1-3 szkół specjalnych. Poza tym dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych i maturalnych konsultacje stacjonarne w szkołach, w grupach do 5 osób.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Nieruchomości
Czy wspólnota mieszkaniowa może odmówić remontu balkonów i garażu? Wyrok NSA
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Oświata i nauczyciele
Donald Tusk reaguje w sprawie tzw. godzin basiowych. Będzie zmiana prawa
Dane osobowe
Chciał usunięcia danych z policyjnego rejestru, by dostać pracę. Wyrok NSA
Sądy i trybunały
Sędzia z dwoma paszportami? Resort Żurka chce powrotu do zasady sprzed rządów PiS
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Nieruchomości
Kiedy można domagać się drogi koniecznej? Ważny wyrok Sądu Najwyższego
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama