Reparacje wojenne były jednym z tematów rozmowy szefów dyplomacji Polski i Niemiec. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się wczoraj w Berlinie z Sigmarem Gabrielem.

Po spotkaniu szef polskiego MSZ poinformował, że temat reparacji powinien zostać poruszony przez historyków. Czaputowicz podkreślił jednocześnie, że reparacje nie pokrzyżują relacji między Polską a Niemcami.

O dalsze stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie zapytano lidera tej partii. Jarosław Kaczyński poinformował po posiedzeniu senackiego klubu PiS, że jego partia nie zmienia swojego stanowiska. 

O wizycie Czaputowicza w Berlinie mówił dziś również poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. - Myślę, że minister Czaputowicz nie dość dobrze przygotował się do tej wizyty. Mimo wszystko nie zapoznał się z całokształtem nie tylko debaty, która się toczy w naszym kraju, ale przede wszystkim z ekspertyzami, które są w posiadaniu zespołu parlamentarnego, zajmującego się sprawą reparacji - powiedział polityk w rozmowie z wPolsce.pl