"Dotąd raczej unikałem politycznej krytyki partii rządzącej,ograniczając się do merytorycznych ocen w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego,obronności,wojska. Ale widząc jej niemerytoryczność i totalną szkodliwość dla Polski trzeba powiedzieć: Polska musi tę partię odsunąć od władzy" - napisał na Twitterze gen. Koziej.

W późniejszym wpisie gen. Koziej napisał, że "potrzebna jest szeroka opozycyjna koalicja wyborcza 'ponad różnicami', jak w wyborach w 1989 r., ponieważ podobnie jak wtedy, istnieje dziś konieczność fundamentalnej zmiany kursu politycznego (wręcz zgubny jest w polityce zewnętrznej) i tym samym partyjnego obozu rządzącego".

 

Gen. Koziej to były szef BBN (stanowisko to zajmował w czasach prezydentury Bronisława Komorowskiego). W latach 2005-2006 był wiceministrem obrony narodowej (ministrem był wówczas Radosław Sikorski, w tamtym czasie związany z PiS). Wcześniej był wieloletnim dyrektorem Departamentu Systemu Obronnego w Ministerstwie Obrony Narodowe i pracownikiem naukowym Akademii Obrony Narodowej (obecnie jest to Akademia Sztuki Wojennej)