Prezydentowi ufa 64 proc. badanych, a brak zaufania deklaruje 23. proc. Duda jest obojętny dla 10 proc. ankietowanych, a 1 proc. twierdzi, że w ogóle go nie zna.

Za prezydentem plasuje się premier. Mateusz Morawiecki cieszy się zaufaniem 59 proc. pytanych, prawie co 4 Polak - 24 proc. - mu nie ufa. 11 proc. zgłasza obojętność, a 2 proc. twierdzi, że takiego polityka nie zna.

Trzeciemu na podium Zbigniewowi Ziobrze ufa 46 proc. respondentów, 35 proc, - nie ufa, dla 13 proc. jest on obojętny, a nie zna go 2 proc.

Poza podium spadł Jarosław Kaczyński - ufa mu 45 proc., nie ufa - 40, obojętność wobec osoby prezesa zgłasza 15 proc. pytanych, ale znają go wszyscy.

Czwarte miejsce zajmuje Mariusz Błaszczak. Szefowi MON ufa 41 proc. respondentów, nie ufa - 25 proc.. obojetnych jest 15 i również 15 tego polityka nie zna.

Pierwszym politykiem spoza partii rządzącej jest lider PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz zajął 5. miejsce z 39-proc. zaufaniem, nie ufa mu 15 proc, obojętnych jest 18 a 23 proc. lidera ludowców nie zna.

Według rankingu CBOS najmniej znanym politykiem na liście jest obecny szef Nowoczesnej Adam Szłapka, którego nie kojarzy 72 proc. badanych.

Bardziej dziwi fakt, że obecnego ministra spraw zagranicznych w rządzie PiS, Jacka Czaputowicza, nie zna prawie połowa ankietowanych - 48 proc.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ