Spotkanie posła na Uniwersytecie Ekonomicznym organizowała 6 grudnia Akademia Patriotów i stowarzyszenie KoLiber. „Spotkanie podzielone będzie na trzy części. W pierwszej nowo wybrany poseł opowie o swoim doświadczeniu w Parlamencie Europejskim, oraz o planach na działanie w Sejmie. Następnie organizatorzy postawią posła w ogniu pytań, z zakresu gospodarki, polityki rodzinnej, czy wewnętrznej.  W ostatniej części głos zostanie oddany publiczności” - informowali organizatorzy na Facebooku. Wydarzenie reklamowane było grafiką z Sośnierzem trzymającym w dłoni broń palną.

Jak poinformował jednak w czwartek portal tuwroclaw.com, władze uczelni zmieniły zdanie w sprawie wynajmu sali na spotkanie.

- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie zgadza się na uprawianie polityki przez partie polityczne na terenie uczelni. Powziąwszy wiedzę o stanowisku pana posła Dobromira Sośnierza wobec różnych spraw społecznych, wycofaliśmy swoją zgodę na odbycie spotkania na terenie uniwersytetu - powiedziała w rozmowie z portalem Jolanta Nowacka, rzeczniczka UE we Wrocławiu.

W odpowiedzi Akademia Patriotów najpierw chciała zmienić temat spotkania, ale władze UE podtrzymały swoją decyzję. „Niestety Rektor podtrzymał swoją decyzję w sprawie odmówienia sali dla posła na Sejm IX kadencji. Zapraszamy pod budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego na dyskusję o wolności słowa i cenzurze na uczelniach wyższych” - zapowiedzieli więc organizatorzy.

Sośnierz ma uczestniczyć w wydarzeniu pod budynkiem UE w pierwotnym terminie spotkania. „Pan poseł będzie zgodnie z planem o godz. 18:00” - zapowiedziała Akademia Patriotów.