- Wielokrotnie mówiliśmy, że Jarosław Gowin sam zdecydował się rząd opuścić i sam jako szef partii koalicyjnej zdecyduje, czy do tego rządu powrócić - powiedział Kamil Bortniczuk w TVN24.

- Z tego co wiem, Jarosław Gowin podjął decyzję o powrocie do rządu - oświadczył.

Poseł Porozumienia zastrzegł, że dopiero się rozstrzygnie, który resort obejmie lider partii po planowanej przez Zjednoczoną Prawicę rekonstrukcji rządu, która ma zakończyć się zmniejszeniem liczby ministerstw.

Bortniczuk dodał, że o zakończeniu negocjacji prezesów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia będą informować liderzy partii koalicyjnych z premierem na czele.

Czy decyzja Gowina oznacza, że wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (Porozumienie) straci stanowisko? - Poczekajmy na ostateczny kształt rządu, ostateczny kształt negocjacji. To, ile koalicjanci będą mieli ministerstw zależy od tego, jaka będzie ogólna struktura rządu - odparł Bortniczuk.

Jarosław Gowin zrezygnował z zasiadania w rządzie w kwietniu. - Ponieważ nie przekonałem koalicjantów do przełożenia wyborów prezydenckich, podaję się do dymisji - informował.

W poniedziałek w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się kilkugodzinne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, dotyczące nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu.