Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 14.04.2021 06:04 Publikacja: 13.04.2021 19:25
Adam Bodnar przepytywany był we wtorek przez sędziów TK. Rozprawę odroczono do 15 kwietnia
Foto: PAP, Wojciech Olkuśnik
Już w czwartek wieczorem Sejm po raz kolejny będzie głosować nad wyborem rzecznika praw obywatelskich. Kandydatów jest trzech: poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, prof. Sławomir Patyra (kandydat KO i PSL) oraz kandydat Lewicy Piotr Ikonowicz. Partie opozycyjne mimo różnych krążących w kuluarach pomysłów tym razem nie porozumiały się co do wspólnego kandydata.
Przed tym głosowaniem zapytaliśmy Polaków, kogo uznają za najlepszego kandydata na tę funkcję. Piotra Ikonowicza wskazało najwięcej ankietowanych w badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” z 9 i 10 kwietnia 2021 roku – 25,1 proc. osób.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Wielu kierowców marzy o jednej oponie zimowej, która sprawdzi się w każdych warunkach – od śniegu po mokry asfalt, od miejskich ulic po autostrady. Goodyear, tworząc model UltraGrip Performance 3, postanowił zbliżyć się do tego ideału, łącząc w jednej konstrukcji cechy, których zazwyczaj trzeba szukać w różnych produktach.
Po miesiącach turbulencji i morderczym dla partyjnego morale czerwcu i lipcu premier Donald Tusk przechodzi do o...
W ciągu siedmiu lat mają zostać wyremontowane wszystkie pokoje w Nowym Domu Poselskim – dowiedziała się „Rzeczpo...
Większość ankietowanych w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” chce, by wójtowie i włodarze miast nie mogli rządz...
To najszybciej rozwijający się segment kurierskiego rynku, który zmienia nie tylko handel detaliczny, ale i nasze przyzwyczajenia oraz wygląd miast.
Seria kontroli poselskich, konferencji prasowych i przesłanie o tym, że rząd Donalda Tuska nie chce budowy CPK –...
To program dla managerów, który łączy strategiczne spojrzenie na przyszłość zarządzania z konkretnymi narzędziami i umiejętnościami potrzebnymi do wykorzystania potencjału AI.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas