- Oczywiście różnice (w koalicji - red.) są widoczne, ale myślę, że dość daleko jest do tego, aby Zjednoczoną Prawicę rozbić - dodała Sroka.

Czy w takim razie stworzenie rządu technicznego jest niemożliwe? - Nie ma takich możliwości, proszę sobie wyobrazić rząd od przedstawicieli Konfederacji po przedstawicieli Lewicy. Taki rząd nie poradziłby sobie i nie przetrwał długo - stwierdziła rzeczniczka Porozumienia.

- Nie wyobrażam sobie takiego rządu.

- Jesteśmy w czasie pandemii, musimy nacisnąć na to, aby gospodarka wróciła na drogę rozwoju - dodała Sroka. - My teraz skupiamy się na czymś innym: wyszczepieniu jak największej populacji, walce z pandemią - podkreśliła.

- Nawołujemy do tego, by prowadzić dialog - mówiła również Sroka.

- Proszę przypomnieć sobie chociażby reformę (szkolnictwa wyższego), którą przeprowadził minister Jarosław Gowin będąc ministrem nauki - dodała Sroka dopytywana o to, kiedy - w wyniku dialogu z PiS - Porozumieniu udało się przekonać Prawo i Sprawiedliwość do swojego stanowiska.

- Uważam, że ta koalicja przetrwa, bo więcej nas jednak łączy - podkreśliła posłanka. - Przed nami "Nowy ład", do którego zgłaszamy propozycje - mówiła.

- Gdybym miała obstawiać powiedziałabym, że sytuacja jest poważna, jest wiele kwestii, które musimy sobie wyjaśnić, ale nie przewiduję wyborów w tym roku - dodała.