Adam Bielan, usunięty z Porozumienia po zakwestionowaniu przywództwa Jarosława Gowina, nadal uważa, ze to on pełni obowiązki prezesa partii.

Oświadczył, że Partia Republikańska, którą planuje założyć razem z Kamilem Bortniczukiem, będzie kontynuacją Porozumienia.

Jak jednak powiedział w rozmowie z RMF FM, "Partii Republikańskiej jeszcze nie tworzy, bo tworzy Porozumienie".

- Będę wnioskował do Zarządu Krajowego Porozumienia o połączenie z Partią Republikańską - zapowiedział polityk.

Zdradził również, że Partia Republikańska wystartuje w przyszłych wyborach ze wspólnych list z Prawem i Sprawiedliwością. - My uważamy, że projekt Zjednoczonej Prawicy jest optymalny. Nie zamierzamy go opuszczać. Będziemy startować w ramach jednej listy.

Bielan ponownie skrytykował Jarosława Gowina. Zauważył, że rok temu Gowin "próbował obalić rząd" i zmienić marszałka Sejmu. -Od tamtego czasu, co kilka miesięcy próbuje destabilizować sytuację w Zjednoczonej Prawicy, tak jak to robił w ostatnich tygodniach zgłaszając swojego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich - uważa Bielan.

Polityk wyraził nadzieję, że z dzisiejszej porażki Jarosław Gowin (przegranej prof. Marcina Wiącka w głosowaniu w Sejmie nad RPO - red.) "w końcu wyciągnie wnioski". - Dzisiaj Jarosław Gowin zobaczył, że jego intrygi w parlamencie są nieskuteczne - stwierdził.