Spotkanie Dudy i Trzaskowskiego. Prezydent: Spokojna rozmowa

Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze swym kontrkandydatem z drugiej tury wyborów prezydenckich, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (PO).

Aktualizacja: 30.07.2020 10:24 Publikacja: 30.07.2020 09:52

Spotkanie Dudy i Trzaskowskiego. Prezydent: Spokojna rozmowa

Foto: Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta

zew

W czasie wieczoru wyborczego w Pułtusku po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich prezydent Andrzej Duda zaprosił swego kontrkandydata, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego.

Prezydent zaproponował, by spotkanie odbyło się tego samego dnia o godz. 23:00. Kandydat Koalicji Obywatelskiej odparł na Twitterze, że spotkanie to dobry pomysł, ale "najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW".

Do spotkania doszło w czwartek w Pałacu Prezydenckim, 2,5 tygodnia po drugiej turze.

Po rozmowie z Rafałem Trzaskowskim Andrzej Duda wyraził zadowolenie, że prezydent Warszawy przyjął zaproszenie.

Mówił, że rozmówcy wystąpili w swoich rolach. - Rozmawialiśmy o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego - poinformował dodając, że poruszono także "wiele spraw merytorycznych". - To była spokojna rozmowa, spokojne spotkanie - mówił prezydent. Zaznaczył, że rozmowa dotyczyła także przyszłości Polski.

Przed spotkaniem Trzaskowski zapowiadał, że jego wizyta nie będzie kurtuazyjna. - Cieszę się, że to spotkanie miało charakter merytoryczny, że mogłem przedstawić panu prezydentowi swój punkt widzenia - oświadczył po spotkaniu. Dodał, że rozmowa odbyła się w cztery oczy.

Wiceprzewodniczący PO mówił, że rozmawiano o kampanii wyborczej, kwestii wolności mediów oraz o samorządach. Poinformował, że przekazał prezydentowi swój projekt przewidujący zwiększenie środków dla samorządów.

Polityka
Najnowszy sondaż. Tylko trzy partie w Sejmie, potężny odpływ od PiS
Polityka
Sławomir Mentzen z armią wolontariuszy. Znamy szczegóły strategii sztabu
Polityka
Putin i Łukaszenko mogą mieć swojego kandydata w wyborach prezydenckich w Polsce
Polityka
Wątpliwości wokół sprawy Barbary Skrzypek
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Polityka
Ziobro odpowiada Bodnarowi: Masz rozumek Puchatka
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń