Reklama

Dawid Azulaj, minister spraw religijnych: Postępowi Żydzi to nie Żydzi

- Nie potrafię nazywać osoby reprezentującej nurt postępowego (reformowanego) judaizmu Żydem - przyznał w rozmowie z jedną z izraelskich stacji radiowych Dawid Azulaj, minister spraw religijnych Izraela.

Aktualizacja: 11.07.2015 06:36 Publikacja: 11.07.2015 05:57

Benjamin Netanjahu musiał tłumaczyć się ze słów swojego ministra

Benjamin Netanjahu musiał tłumaczyć się ze słów swojego ministra

Foto: AFP

Azulaj, przedstawiciel ortodoksyjnego nurtu judaizmu swoją wypowiedzią wywołał oburzenie w Izraelu. Odnotowali ją również amerykańscy Żydzi, którzy w większości należą do liberalnych odłamów judaizmu.

- W momencie, w którym reformowani Żydzi przestali podążać za religią Izraela pojawił się problem - stwierdził izraelski minister. Zaznaczył przy tym, że on sam nie chciałby rozstrzygać o tym, kto jest Żydem, a kto nie jest. Pytany jednak o amerykańskich Żydów wyznających reformowany judaizm stwierdził, iż są to ludzie, którzy w niewłaściwy sposób stosują żydowskie prawo religijne i błędnie je interpretują.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
FBI przeszukało dom Johna Boltona, byłego doradcy Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego
Polityka
Serbia: konfrontacja na ulicach
Polityka
Ambasador Izraela: Jestem pewien, że nasza armia nie dopuszcza się ludobójstwa
Polityka
Francja. Powrót „Żółtych Kamizelek"
bliski wschód
Ambasador Izraela: My też chcemy, żeby wojna się skończyła, ale musimy osiągnąć nasze cele
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama