Pawłowicz nazywa lidera Komitetu Obrony Demokracji "partyzantem honorowo niepłacącym alimentów".

Zwolenników KOD posłanka PiS określa mianem "targowiczan" oraz "zbowidowców" (członków komunistycznego Związku Bojowników o Wolność i Demokrację - red.).

"Dla ułatwienia mediom pracy główny zbowidowiec od razu podaje skład 'podziemnego rządu' i adresy knajp gdzie będzie on 'obradował'" - kpi Pawłowicz, która na końcu dodaje, że nawet w podziemiu "komornik znajdzie Kijowskiego".

Jest to aluzja do wspomnianych wcześniej doniesień medialnych, zgodnie z którymi lider KOD zalega z wypłatą alimentów przyznanych jego dzieciom.

- Potrzebny jest drugi etap obywatelskiego zrywu - budowa "państwa podziemnego", instytucji, które pomogą przenieść nasze wartości przez czas opresji - mówił Kijowski 31 sierpnia w Warszawie po udziale w pokazie filmu dokumentalnego pt. "Obywatelski zryw".

Autorami "Obywatelskiego zrywu" są politycy Nowoczesnej. Film dokumentuje dziewięć miesięcy działań opozycji na rzecz niezależności Trybunału Konstytucyjnego - w Sejmie i na marszach organizowanych wspólnie z Komitetem Obrony Demokracji - 12 grudnia zeszłego roku, a także tegorocznych 12 marca, 7 maja i 4 czerwca. Nawiązuje też do przypadającej w środę 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.